Untitled 1


1)Okul MEB onaylı mıdır? Konservatuvar denkliği var mıdır? Okulun RAD VE VAGANOVA sınavlarına katılmaya resmi yetkisi var mıdır? Bu yetkiler okula üniversite eğitimine devam etme hakkı veriyor mu?

2)Kurucusu “Eğitim Fakültesi “ mezunu mudur? Bale eğitim pedagoji formasyonu var mıdır? Yoksa sadece yüksek balerinlik diploması mı vardır?(İyi bir balerin olmak iyi bir bale eğitmeni olmak demek değildir.

3) Kurucu dışında ders verecek öğretmenlerin bale pedegojik formasyon belgeleri var mıdır?

4) Okulun RAD sınavlarına katılma yetkisi var mıdır? Bu programı öğreten eğitmenlerin en az intermediate mesleki sınav başarı belgesi var mıdır?

5)Kurucu öğretmenlerin RAD yetki belgesi var mıdır? Bu belgeler, İngiliz Kraliyet Bale Akademisi tarafından verilir. Belge türleri için tıklayınız.
(1. Yüksek bale ve bale eğitmenliği sertifika programları: İngiliz Kraliyet Akademisi Surrey Üniversitesi akademik eğitim programıdır. Üniversite okumuş, akademik kariyer yapmış bale eğitmenleri bu programa katıltabilir. Program süresi en az 2 yıldır.Programı öğretmenler bulundukları ülkeden takip edebilirler. 2) PDTD: Dansçıllık hayatının sonuna ulaşmış, profesyonel balerinlerin kariyer sahibi olabilmesi için İngiltere’de kısa bir dönemde alınan pratik derslerden oluşur. Her iki programı bitirmiş kurum sahipleri öğrencilerini aynı şartlarla RAD sertifika sınavlarına hazırlayabilirler.)

6)Vaganova eğitim programı verdiğini iddia eden okulun, eğitmenlerinin Vaganova pedagojik formasyon belgesi var mıdır?

7)Okul, yetiştirdiği mezunlarının yurt içi ve yurt dışı sınav ve yarışmalarda gösterdiği başarıları ile mi kendini değerlendirir?

8)Okul resitallerinde, Kuğu Gölü Balesi gibi ünlü balelerin sadece ismini ve müziklerini kullanarak ,küçük yaş ve başlangıç sınıf öğrenciler ile mi sergilenmektedir. Yapılan eserin koreografisi gerçekten orijinal midir?